Zaznacz stronę

FAQ

Pytania i odpowiedzi

. Jak przygotować psa do wizyty u groomera?

Aby Państwa pupil zniósł wizytę bezstresowo należy przyzwyczajać go do tego od szczeniaka. Należy przyzwyczajać pieska do dotyku obcej osoby, do podnoszenia, dotykania po brzuchu, uszach, podnoszenia łap. Psy z długim włosem lub sierścią należy systematycznie przyzwyczajać do czesania grzebieniem lub szczotką i nagradzać za spokojne zachowanie. Należy oswajać psa z wodą oraz włączoną suszarką, tak aby jej szum nie był dla pupila nowością.

Ile czasu trwa strzyżenie?

Zwykle około 1,5h. W zależności od wielkości psa, jego zachowania, stanu sierści i od zakresu usług pielęgnacyjnych czas przeznaczony na pielęgnację może się wydłużyć. Czas strzyżenia znacznie się skraca, jeśli pies „współpracuje” z groomerem. Zdarza się, że psom „wiercącym się” i próbującym ugryźć potrzeba poświęcić więcej czasu. Każdy klient jest z góry informowany o przewidywanym czasie trwania zabiegów pielęgnacyjnych.

Jak często przyprowadzać psa na strzyżenie?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko tak naprawdę zależy od rasy psa, długości włosa, pory roku oraz od indywidualnych upodobań właścicieli. Są psy, które wymagają wizyty u fryzjera nawet co miesiąc. Innym wystarcza raz na kwartał lub rzadziej.

Kiedy wybrać się na pierwszą wizytę?

Na pierwszą wizytę ze swoim pupilem można się już umawiać od 3 miesiąca życia. Ma ona na celu oswojenie malucha z podstawowymi zabiegami pielęgnacyjnymi, jak: czesanie, podstrzyganie, strzyżenie uszu, wyrywanie włosa, przystrzyganie łapek i przycinanie pazurów.

Mam umówioną wizytę, ale – z przyczyn niezależnych ode mnie – chcę ją odwołać. Co mam zrobić?

Najpewniej, po prostu, zadzwonić. Im wcześniej, tym lepiej, gdyż brak takiej informacji powoduje dezorganizację pracy całego salonu. Szanujmy swój czas.

Czy można samemu ostrzyc psa?

Oczywiście, że można. Jednak należy posiadać specjalny sprzęt do strzyżenia psów, wiedzę dotyczącą danej rasy i doświadczenie, aby nie skaleczyć psa. Dlatego warto udać się ze swoim pupilem do specjalisty (groomera), który w sposób profesjonalny się nim zajmie.

Czy strzyżenie psów można wykonywać zimą?

W tym okresie również strzyżemy psy, jednak pozostawia się nieco dłuższy włos, niż latem, by chronił psa przed mrozem i stanowił dodatkową warstwę ochronną.

Czym jest strzyżenie wg standardów FCI?

Można także spotkać się z określeniem „wzorzec FCI”. Stosowanie się do standardu FCI (opracowanego dla poszczególnych ras przez Międzynarodową Federację Kynologiczną) pozwala podkreślić charakter danej rasy.

Ile kosztuje strzyżenie psa?

Wszystko zależy od tego, jaki to pies. Orientacyjną informację na temat ceny można uzyskać umawiając się na wizytę, jednak może ona nieznacznie ulec zmianie, kiedy konieczne jest zastosowanie dodatkowych zabiegów, jak: rozczesywanie skołtunionej sierści.

Skontaktuj się z nami

Telefon

+48 795 700 888